prozheiko dental studio
Service

Лікування зубного карієсу

від 3500₴

Лікування карієсу

Що таке карієс зубів і звідки він береться?

На жаль, у світі немає людини, яка б не стикнулась з цією проблемою. Карієс – це хвороба, ушкодження поверхневих тканин зуба – емалі та дентину – під дією ряду факторів. У пошкодженому місці формується чорна пляма, а згодом – дірка. Вона ризикує стати більшою та перейти глибше в зуб.

Розвиток карієсу залежить від ряду факторів, які впливають на зуб щодня:

Стан емалі. Зуб людини вкритий тонким захисним шаром – емаллю. Саме вона надає посмішці такого блискучого білого вигляду. Але емаль дуже ніжна, і її легко пошкодити. Генетичні фактори впливають на її товщину та вразливість. Від цього залежить те, як швидко розвиватиметься карієс.

Недостатня гігієна ротової порожнини. Якщо пацієнт погано чистить зуби, особливо це стосується дітей, то на них поступово накопичується наліт. Він є чудовим середовищем для розвитку бактерій. Мікроорганізми виділяють певні речовини, які руйнують зубну емаль та активізують карієс.

Нестача вітамінів та мінералів, таких як вітамін D, кальцій, фтор. Саме вони впливають на міцність зубів та емалі. Якщо вони в дефіциті, то зуб руйнується швидше.

Їжа. Солодощі та прянощі містять багато цукрів, які так приваблюють бактерії. Чим більше ви споживаєте солодкого, тим простіше мікроорганізмам розмножуватися в ротовій порожнині.

Поганий стан шлунково-кишкового тракту. Захворювання ШКТ часто призводять до дисбактеріозу, високої кислотності, що є додатковим фактором понівечення емалі.

Симптоми карієсу

Серед типових симптомів карієсу є наступні:

  • неприємний запах з рота;
  • плями на зубах чорного або білого кольору;
  • потемніння емалі;
  • біль ураженого зуба;
  • наявність явних дірок в зубі;
  • підвищена чутливість емалі до холодного або гарячого.

Лікування карієсу потрібно, якщо є будь-який із перелічених симптомів.

Види карієсу

Виділяють три види карієсу відносно локалізації в роті:

  • Фісурний. Виникає у фісурах – анатомічних заглибленнях жувальних зубів.
  • Апроксімальний. Розвивається між зубами. Зазвичай його складніше лікувати, адже важко дістатися до нього.
  • Пришийковий. Розвивається ближче до ясен та шийки зуба. Може бути пов'язаний із анатомічною будовою ясен.

Класифікація карієсу зубів за глибиною ураження

Відносно глибини ураження тканин, карієс ділять на 4 стадії. Для кожного виду обирають своє лікування.

1. Стадія плями. На зубі з’являється легке потемніння або навпаки – біла пляма. Вона настільки мала, що одразу на неї не звертають увагу. Дарма – якщо лікування карієсу провести саме на цій стадії, то можна навіть не застосовувати анестезію.

2. Поверхневий карієс. Не дуже відрізняється від початкової стадії. Пляма на зубі стає більшою, глибшою. Зазвичай уражена тільки емаль, тому запалення ще немає вираженого болю. Біль може виникати під час прийому гарячого або холодного, емаль стає шорсткою.

3. Середній карієс. Найчастіше люди звертаються до стоматолога, коли хвороба вже перейшла в цю стадію. З'являються нові уражені ділянки, пошкоджено не лише емаль, але й дентин – шар під нею. Якщо не звертати увагу, то хвороба швидко прогресує, перекидається на інші зуби. Реакція на солодке і кисле дуже болюча. Також біль з'являється у нічний час або при перепадах температури. На цьому етапі карієс може перейти у хронічну форму. Він розвивається повільно, а у каріозній порожнині формується так званий вторинний дентин. Він достатньо товстий, тому пацієнт не відчуває болю. Але це не значить, що лікування не потрібне.

4. Глибокий карієс. Характеризується пошкодженням глибоких шарів дентину. Структура його стає м'якою, змінює колір. Під час перевірки у стоматолога пацієнт відчуває сильний біль – це реакція на повітря, воду. Те саме відбувається під час їжі, якщо її частинки потрапляють у порожнину. Біль може не вщухати навіть коли подразник прибрати. Це найважча стадія хвороби, після якої як правило слідують пульпіт (ураження пульпи) та періодонтит (ураження тканин періодонту). Щоб запобігти цим процесам, необхідно терміново лікуватися.


Далі розглянемо, як лікувати карієс кожного виду.

Лікування карієсу

Методи лікування карієсу в цілому схожі. Основна задача стоматолога – прибрати уражені ділянки та заповнити їх пломбувальним матеріалом. Але розмір пломби, обробка, ціна, застосування анестезії під час процедури залежать від глибини карієсу.

Лікування поверхневого карієсу

Такий вид хвороби можна лікувати без анестезії. Звичайно, якщо ваші зуби дуже чутливі, лікар пропонує знеболення. Під час лікування стоматолог зчищає чорний наліт та каріозні тканини емалі. Зуб покривають матеріалами із вмістом фтору. Надалі потрібен регулярний огляд у стоматолога.

Лікування середнього та глибокого карієсу

На цих стадіях потрібна серйозна терапія. Вона проводиться під місцевою анестезією. Тому каріозні порожнини вичищають інструментами, обробляють спеціальними розчинами для запобігання розвитку запалення і інфекції. Далі порожнина заповнюється пломбою. Сучасні пломби здатні приймати точну форму і колір, враховуючи особливості кожного зуба. Тому в результаті ви отримуєте цілісний, здоровий зуб, який не виділяється серед зубного ряду.


Лікування карієсу у Dental Studio Prozheiko

Методи лікування карієсу у Dental Studio Prozheiko підбираються в індивідуальному порядку. Стоматолог оцінює глибину ураження зуба, та обирає найдоцільніший спосіб пломбування. Клініка має ряд переваг:

  • Використання тільки сучасних пломбувальних матеріалів від провідних виробників Японії та США.
  • Лікування на інноваційному обладнанні.
  • Застосування різних видів анестезії.
  • Професійний штат лікарів-стоматологів.
  • Зручне розташування в центрі міста.

Можливі ускладнення

Ускладнень після лікування карієсу практично немає. Вони можуть виникати, якщо під час терапії допущено помилку або ж використані неякісні матеріали. Через це пломба може випасти або потемніти з часом. Щоб уникнути проблем, обирайте стоматологію сучасного професійного рівня.

Інша справа – ускладнення нелікованого карієсу. Якщо він перекинеться на пульпу та тканини періодонту, доведеться видаляти нерви із зуба та пломбувати канали. Це значно складніше і дорожче. У найгіршому випадку можна втратити зуб.


Заплануйте свій візит до стоматолога

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності.