prozheiko dental studio
Service

Встановлення та коригування брекетів

від 11500₴

Встановлення брекет-системи

Брекет-система: види конструкцій

Брекети – це незнімна конструкція, за допомогою якої можна виправити верхній або нижній зубний ряд. Сам апарат складається із скоб та дуги. Скоби – це невеликі замки, кожен з яких фіксується на окремому зубі. Поставити брекети для корекції прикусу можна, починаючи із 12 років.


В клініці вам запропонують різни види систем, які відрізняються одна від одної за матеріалом виготовлення. Кожен варіант має свої переваги та особливості.

Металеві брекети

Класичний спосіб корекції, який ще є й найбільш бюджетним. Це ті самі скобки, які широко використовуються вже не один десяток років. Металеві брекети бувають лігатурними та безлігатурними.


Лігатурні брекети мають наступні переваги:

  • широка гама кольорів, що дозволяє підібрати найбільш відповідний варіант;
  • можливість коригувати систему за допомогою натягу або ослаблення лігатури;
  • доступна ціна;
  • комфортний період адаптації.

Керамічні брекети

Матеріалом для замочків у даному випадку служить медичний фарфор, забарвлений у тон зубної емалі. Це ж стосується й дуги. Тому вони є менш помітними, ніж металеві. Ще двома перевагами кераміки є її гіпоалергенність і атравматичність.


Сапфірові брекети

Це найменш помітний спосіб корекції – скоби та замочки майже не буде видно при розмові. Матеріалом є прозорий кристал, який не перекриває емаль зуба, не притягує до себе уваги.

Як встановлюють брекети на зуби?

Встановлення брекет-систем на зуби займає декілька етапів. Варто налаштуватись на довготривале лікування, яке, однак, дасть бажаний помітний результат.

Діагностика

Будь яке лікування в нашій клініці починається з ретельної діагностики Адже важливо знати, що лікувати, щоб обрати найбільш ефективний метод. Діагностика дозволить дізнатись, чи потрібно розширювати або звужувати щелепи, які саме зуби та куди рухати.


Що входить в діагностику проблеми прикусу:

  • сканування щелеп 3д сканером;
  • друк моделей;
  • вивчення комп’ютерної томографії щелеп і суглобу;
  • огляд м’язів, що рухають нижню щелепу, огляд ротової порожнини;
  • фото зубів і посмішки.

Тільки маючи на руках повний результат діагностики, наша команда може розрахувати терміни і вартість корекції прикусу.

Підготовчий етап

Підготовка до встановлення брекет-системи – це комплексне лікування всіх наявних стоматологічних захворювань. Всі проблеми із зубами та яснами треба вирішити до того, як ви почнете носити ортодонтичну конструкцію.

Що саме потрібно зробити на підготовчому етапі:

  • вилікувати карієс;
  • замінити застарілі пломби;
  • впевнитись, що вже наявні ортопедичні конструкції (коронки) витримають навантаження;
  • видалити зуби – необхідність такого рішення визначає лікар-ортодонт на основі діагностики та огляду.

Також важливим етапом є чистка емалі від нальоту і зубного каменю і лікування ясен (за потреби). Тільки після цього можна переходити безпосередньо до встановлення брекетів.

Лікувальний етап

Встановлення брекет-системи відбувається в кілька кроків:

  • підготовка поверхні емалі, нанесення лаку , змивання, висушування;
  • нанесення клею на кожен зуб – на нього буде кріпитися замок;
  • затвердіння клею – цей процес активується за допомогою фотополімерної лампи;
  • видалення надлишків клею після встановлення брекету на кожен зуброзміщення дуги.

Етапність встановлення брекетів визначає ортодонт. Іноді між фіксаціями верхньої і нижньої щелепи може пройти кілька місяців, а іноді можна фіксувати одразу дві щелепи. Найчастіший варіант фіксації – спочатку верхня щелепа, через місяць – нижня.

Відновлювальний етап

До брекет-системи доведеться звикнути. Спочатку буде доволі важко, адже конструкція може заважати прийому їжі та розмові. Шепелявість, подразнення – це пройде під час адаптації. В перші дні можна приймати знеболювальне, якщо біль є надто сильним. Але враховуйте рекомендації ортодонта.


В перший тиждень носіння брекетів відмовтеся від твердої їжі, щоб зменшити навантаження на зуби. Їже порції невеликими шматочками, уникайте відкушування. Про тягучі солодощі типу ірисок доведеться забути на весь період лікування. Вони можуть прилипнути до замків, змінити їх положення.

Результати робіт

Тривалість носіння брекет-системи залежить від особливостей прикусу і тих недоліків, які необхідно виправити. Зазвичай це 1,5-2 роки. Але в нашій практиці бувають випадки закінчення орто-лікування менше ніж за рік (тут важлива роль самого пацієнта, який виконує всі рекомендації, а також кваліфікація ортодонта). Після зняття брекетів потрібно деякий час носити спеціальні утримувачі результату (ретейнери) для збереження ефекту.


Заплануйте свій візит до стоматолога

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності.